Teljesen véletlenül találtam rá az interneten erre a magyar minisorozatra, és egyetlen este alatt daráltam le a három, egyenként 50 perces epizódot. :)

A Soós Péter rendezte film azzal indul, hogy a Pécsi Nemzeti Színházban meghalBrunner Károly (Blaskó Péter) író, ismert okkultista. A „baleset” egy próbán történik, így jó néhányan tanúi lesznek az esetnek. A nyomozás hamar kideríti, hogy az író valószínűleg gyilkosság áldozata lett. A fővárosból a helyszínre érkezik a kábszeres csoport enyhén lecsúszott zsaruja, a non-stop füves cigit toló Brunner Péter (Stohl András), az áldozat fia.

Mivel a sztori Pécsen játszódik, nem nagy meglepetés, hogy Zsolnay-vonatkozása is van. A történet szerint az egyik leghíresebb Zsolnay váza a Bölcsek Hegye, ami a mítosz szerint titkának megfejtőjét kincshez juttatja. A Bölcsek kövéhez. A szerhez, ami életelixírként meghosszabbítja az életet, begyógyítja a sebeket. A váza korábban a nemesi származású Kéry család birtokában volt. Kéry István - vegyészmérnök és alkimista - a 40-es években egy robbanásban elveszti feleségét és fiát, majd ő is meghal.

Mi nézők pontosan tudjuk, hogy Paul Steiner (László Zsolt), az egykori tanítvány követte el a bűntényt, a kérdés az, hogy 1. mi volt az indíték, 2. hogyan fogja mindezt kideríteni a nyomozás. Plusz ki a fene az a Géniusz, akiről szó van? Az hamar kiderül, hogy Steiner az áldozat naplóját akarta megszerezni. A pasas mágus, a gonoszabbik fajtából. Magának való, határozott, különös. A szőke hajhoz szinte éjsötét szem társul;  magas, karcsú, nagyon elegáns.

A rendőrség a gyilkossággal kapcsolatban kihallgatja Késmárki András professzort (Alföldi Róbert). Ekkor keveredik bele az eseményekbe szinte véletlenül Kántor Júlia(Tenki Réka), a fiatal egyetemista lány. aki az alkímiáról írt tanulmányáról kéri ki a prof véleményét. A lány élete a cikk miatt veszélybe kerül, így Késmárkival együtt menekülnek.

Brunner rátalál Júliára, meg akarja tudni, mi köze az apjához. A férfi Géniusztkereste, az örök életű alkimistát, akihez „eljutni olyan, mint egy vizsga”. Elég frusztráló a rendőr számára, hogy a legtöbb információ Késmárki és a lány beszélgetéséből derül ki, hiába szegez rájuk fegyvert, nem ő irányítja az eseményeket. A beszélgetés nyomán azért összecimbiznek, a két pasi úgy dönt, megbíznak egymásban. Az ösztön- és az intellektuális alfahím közötti meccs döntetlen. :) 
Péter megtalálja a naplót, és a jegyzetek alapján hárman indulnak Géniuszkeresésére, miközben Steiner emberei rájuk vadásznak. A mágus ellopja a Bölcsek Hegyét a múzeumból, nyilvánvalóvá válik, hogy Ő is Géniuszt keresi.

Steiner segítői, a „pécsi Bonnie és Clyde” (Kolovratnik Krisztián és Erdélyi Tímea), a bűnözőpáros, elég viccesek időnként. A Macsó Gáza túlságosan is komolyan veszi meg a szakmáját, a kimért, hideg csaj meg be akarja bizonyítani a Mesternek, hogy mennyire jó. Minden, ismétlem, minden trükköt bevet ennek bizonyítására. 

A két pécsi rendőr elképesztően jó. Annyira hozzák a rendszerváltás előtt elhíresült „mindenki rendőrnek születik, csak van, aki továbbtanul” típust, hogy kínomban csak röhögök rajtuk.

Júliának gyanús lesz Késmárki kézírása, érzi, hogy valami nem stimmel vele. Azt, hogyJúlia és Késmárki vonzódnak egymáshoz, teljesen egyértelmű. A lány hamarosan ki is deríti a professzor titkát. Következik egy jó kis veszekedés, újabb hazugságok és félrevezetés, és elrohanás. Steiner elrabolja Júliát, hogy az ő segítségével fejtse meg a rejtélyt. De Géniusz nem létezik, mondja el a nemrég megtudott nagy titkot Júlia az osztráknak. Cserébe kiderül, hogy a férfi sokat tud Kéryékről, szerinte Kéry István nem más, mintGéniusz. De miért keresi? Júlia és Steiner együtt követik - a városon keresztül-kasul - a nyomokat. Befut még a Vatikáni Titkosszolgálat is, akik a jelöltről beszélnek. Brunner a rosszfiúból jófiúság felé megindult Konrád Gábor nevű színésszel (Feke Pál) próbálja megtalálniSteinert, aki ugye elrabolta Júliát. Végül rábukkannak „Géniuszra”. Előbb Steiner, majd a rendőrök. Egyre több fegyverrel néznek farkasszemet, miközben az ólomból arany lesz. Mindenki lő mindenkire, majd jön a négyszemközti végső elszámolás. Ki halt meg, ki nem? Ki kinek a rokona? Ki milyen hazugságokban élt? És egyáltalán: akkor most mi van???

Nem írom le, mi lett a vége, hátha sikerül kedvet csinálnom másoknak is ahhoz, hogy megnézzék. :)))

Ez egy jó magyar sorozat. A sztori izgalmas, szép helyeken járunk, plusz a színészek is jók. Időnként felbukkan 1-1 teljesen amatőr „színészi játék”, olyankor sírni tudnék, de a többség jól játszik. Elsőnek évtizedes kedvencemet, László Zsoltot említem. Valószínűleg a magyarok többségének fogalma sincs róla, ki ő, de ha a hangját meghallanák, rögtön azt mondanák ”ja, hogy Ő!” Nagyon sokat szinkronizál, nem mellesleg évek óta a Nemzeti Színház tagja, rengeteg főszereppel. Ebben a szerepben nem igazán tudja kijátszani magát, vadállatot például nem is nagyon hoz itt. De szerintem a legjobb magyar színész, imáááádom! Alföldit szintén régóta kedvelem. Nem tudnám megmagyarázni miért. Itt ő az egyik pozitív főszereplő, és ennek megfelelően meg is győzi az embert. A Júliát alakító Tenki Réka valahonnan ismerős, de nem tudom hová tenni. Nagyon jól játszik! A húsz körüli, minden kultúr-információra éhes, mégis visszafogott lányt, aki persze belehabarodik a tanárába, simán elhiszem neki. Nagyon kellemes csalódás a Helgát/Bonniet alakító, egykori Tilda, Erdélyi Tímea. Nos, ha valami nem volt annak idején a szappanoperában, akkor átütő tehetségű tuti nem… Lehet, hogy most sem az évezred színésznője, de akkor is dicséretes fejlődésen ment át. Nagyon szép, csinos, izmos, de ez még kevés lenne a negatív szerepet hiteles megformálásához. Jaj tényleg, Stohl Bucit ki ne hagyjam. Nem volt rossz. Sőt, magához képest egész jó. Színházi szerepekben nekem mindig kicsit „sok” volt, túljátszotta a karaktert. A saját szakállára nyomozó zsaru figurája ismét veszélyes terep, de szerencsére nem rontja el.

Több ilyen film kellene manapság.

A bejegyzés trackback címe:

https://azenkanapem.blog.hu/api/trackback/id/tr154763262

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása